Najlepsze naturalne środki pielęgnacji dla skory suchej

Skóra jest sucha, nie z powodu braku oleju, ale ponieważ brakuje jej wody.

sucha-skora

Objawami najczęściej związanymi ze skórą pergaminowa (suchą skórą) są skalowania, które jest widoczne jako złuszczająca zewnętrzna warstwy skóry, swędzenie i pękanie skóry.

Dobrą wiadomością jest to, że dziś istnieje kilka rodzajów naturalnych zabiegów do wyboru dla skóry suchej. Skóra kryje również wiele zakończeń nerwowych, które zapewniają poczucie dotyku i ciepła. Skóra jest uważana za jedną z najważniejszych części ciała. Skóra jest często określana jako „największy narząd ludzkiego ciała”.

Skóra właściwa jest szczelnie połączona z naskórkiem przez błonę podstawową. Skóra właściwa jest warstwą skóry pod naskórkiem, która składa się z tkanki łącznej i amortyzuje ciało od naprężeń i odkształceń. Naskórek jest najbardziej zewnętrzną warstwę skóry.

Skóra traci wilgoć i może pękać i się złuszczać , lub może zostać podrażniona i może powstać stan zapalny. Nadmuch powietrza sprawia, ze skóra jest nawet jeszcze suchsza.

Czynniki środowiskowe, takie jak ekspozycja na słońce, wiatr, zimno, chemikalia lub kosmetyki, nadmierne kąpiele z ostrymi mydła, mogą powodować suchość skóry. Niedobory, szczególnie braki witaminy A i witaminy z grupy B, mogą również przyczynić się do wysuszenia skóry.

Używaj mało mydła

Jeśli to możliwe ogranicz jego stosowania do pach i narządów płciowych. Pij dużo wody każdego dnia. Używaj nawilżacza, gdy powietrze jest suche.

Jedz co najmniej jedno organiczne jabłko codziennie. Rozważ branie suplementów zawierających olej z wątroby albo olej rybny każdego dnia. Zawrzyj w swojej diecie dużo owoców i warzyw (najlepiej niegotowanych), nie jedz śmieciowego jedzenia, powinieneś zaobserwować poprawę w ciągu 30 dni.

Dobra skóra jest często odbiciem dobrego systemu trawiennego. Kwasy tłuszczowe są szczególnie ważne dla osób z suchą skórą.

Używaj co najmniej raz dziennie olejków do kąpieli i nawilżaczy, zwłaszcza olejku kokosowego, który jest najlepszym produktem dla suchej skóry. Również używanie cienkiej warstwy olejku kokosowego pod makijaż nawilży twoją skórę na cały dzień.

Nałóż cienką warstwę olejku kokosowego i wmasuj go w głąb skóry . Stosuj olejek kokosowy w każdej chwili, aby uzdrawiać i koić skórę.

Światło słoneczne, woda i powietrze odgrywają ważną rolę w utrzymaniu zdrowej skóry. Skóra musi być regularnie czyszczona, bo będzie pękać lub powstanie stan zapalny.

Skóra jest własnym ekosystemem mikroorganizmów, zawierającym drożdże i bakterie, które nie mogą być usunięte w żadnym stopieniu oczyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*