Aknenormin- wrażenia na temat kuracji

Cera trądzikowa sprawia nierzadko wiele kłopotów. Tym bardziej taka, która uodparnia się na działanie łagodnych substancji np. ziołowych czy stricte antybakteryjnych. Towarzyszą temu nierzadko nasilone formy trądziku jak stany zapalne lub ropne oraz fatalna kondycja skóry. Na pomoc osobom borykającym się z takimi problemami przychodzi izotretynoina- organiczny związek chemiczny należący do retinoidów czyli odmian witaminy A, na którym bazują leki przeciwtrądzikowe. Jednym z nich jest Aknenormin. By pozyskać najrzetelniejsze informacje na temat jego działania, najlepiej zapoznać się z opiniami użytkowników na temat preparatu. Historie dotyczące przebiegu ich kuracji są bowiem dobrym obrazem do wyobrażenia sobie swojej własnej- oczywiście potencjalnej.

Jakie są opinie o Aknenormin?

Ten produkowany przez niemiecki koncern Almirall Hermal, specyfik ma opinie udoskonalonej formy popularnego w Polsce Izoteku. Czy faktycznie zasługuje na to miano? Nie do końca- po dokładnym porównaniu obu produktów, można dojść do wniosku, że jedyną cechą je dzielącą jest producent (Izotek do własność koncernu POLFA) i cena- Aknenormin jest droższy. aknenormin opinieAknenormin opinie: Występuje w postaci tabletek elastycznych oraz miękkich o różnym stężeniu substancji czynnej (10 i 20 mg), a jego cena mieści się w przedziale 73-256 złotych. Jest preparatem do użytku wewnętrznego, stosowany doustnie tylko po konsultacji z dermatologiem. Wydawany na receptę. Indywidualne dzienne dawki Aknenorminu ustala specjalista, a przybliżony czas kuracji wynosi 16-24 tygodni. Ma zapobiegać trądzikowi poprzez regulację funkcjonowania gruczołów łojowych oraz zmniejszenie ich rozmiaru. Dodatkowo Aknenormin wpływa korzystnie na procesy rogowacenia naskórka, minimalizuje przetłuszczanie się skóry i zwęża pory. Zawarta w nim izotretynoina dezaktywuje również enzymy odpowiedzialne za rozpad kolagenu, pozwalając na efektywne leczenie blizn czy przebarwień, jak również zapobiega rozwojowi bakterii Propionibacterium Acnes czyli bezpośredniej przyczyny trądziku u 80 % populacji w wieku 11-30. Wszystkie te właściwości pozwalają nazwać Aknenormin kompleksowym lekiem na schorzenia skórne, ale to tylko teoria. Jak fakt ten odzwierciedla się w praktyce?

Jeśli chodzi o efekty, zdecydowana większość zauważa je po upływie ok. 3 miesięcy od rozpoczęcia stosowania. Wówczas dostrzegają znaczną minimalizację wydzielania sebum (także mniejsze przetłuszczanie włosów). Widoczne jest także zwężenie porów oraz lekkie blednięcie zmian typu przebarwienia. Ponadto- wypryski pojawiają się rzadziej, Aknenormin redukuje także ich rozmiar czy bolesność. Występujące szybciej się goją i nie przyjmują wcześniejszej formy ropnych zmian zapalnych. Twarz staje się gładsza- jej struktura oraz koloryt zaczyna zmieniać się na lepsze. Skóra się nie błyszczy, nie jest tłusta. Zaskórniki i wypryski zostają złagodzone, a efekt utrzymuje się na długo. Przebarwienia bledną, blizny zostają spłycone, a zaburzenia kolorytu stają się mniej widoczne.

Aknenormin – efekty uboczne

Czyżby Aknenormin był idealny? Niestety, nie do końca. Powoduje bowiem szereg skutków ubocznych, o których zresztą wspomina już sama ulotka dołączana do opakowania. Najczęściej występującymi są: podrażnienie, zaczerwienienie przesuszenie skóry.  Kuracja retinoidami sprawia, że wspomniana staje się bardzo delikatna i cienka, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

aknenormin efekty uboczne

Należy pamiętać, że nieodłącznym towarzyszem Aknenorminu powinny stać się silnie nawilżające kremy oraz emulsje, z których składów należy wykluczyć alkohole oraz substancje o działaniu antybakteryjnym i wysuszającym. Warto postawić na formuły nawilżające oraz natłuszczające. Tym bardziej, że kolejnym przykrym działanie jest nadmierne łuszczenie skóry- można natrafić na komentarze, że wydaje się wręcz odpadać przy najdelikatniejszym dotknięciu, przy czym zaczyna przypominać pergamin. Na szczególną uwagę zasługuje też ochrona przed czynnikami atmosferycznymi- skóra bowiem staje się  bardziej wrażliwa na oddziaływanie promieniowania słonecznego czy mrozu. Niektórzy określają to „uczuleniem na słońce” i nie chodzi tu tylko o skórę. Agresywny wpływ retinoidów przyczynia się do przesuszania błon, w tym oczu- często prowadzi nawet do zapaleń spojówek. Jest też przyczyną ich spotęgowanej wrażliwości, dlatego też w trakcie letniej kuracji Aknenorminem, niezbędne jest zaopatrzenie w dobre okulary przeciwsłoneczne- w innym wypadku konfrontacja z promieniowaniem może okazać się brzemienna w skutkach- przyczyniać się do bólu głowy, jej zawrotów oraz złego samopoczucia. To też nierzadko nasila się w kontekście psychicznym- dlatego izotretynoiny nie powinny stosować osoby ze stwierdzoną depresją, nasila ona bowiem jej objawy. Robi to tym sukcesywnej, że pogarsza kondycję włosów i paznokci- pierwsze stają się przesuszone, czasami zaczynają wypadać, drugie- zyskują tendencję do łamania i kruszenia. W opłakanej kondycji są też w większości przypadków usta- wysuszone, bolesne i pękające. Na deficytach „wizualnych” jednak nie koniec. Aknenormin przyczynia się do wzrostu poziomu lipidów w krwiobiegu oraz spowalnia ich przemiany, dlatego też wymaga oprawy w postaci niskotłuszczowej diety i narzuca obowiązek regularnych badań krwi, co stanowi dodatkowy koszt. Ponadto obciąża wątrobę, wyklucz spożywanie nawet minimalnych dawek alkoholu oraz powoduje ogólne osłabienie organizmu- co można zauważyć najsilniej w trakcie wzmożonej aktywności fizycznej.

Jak widać negatywów jest naprawdę wiele. Dochodzą do niej wysokie koszty leczenia oraz ryzyko nawrotów trądziku- u niektórych tak owe mają miejsce. Mimo to, nie można zapominać, iż Aknenormin odznacza się wysoką skutecznością, przez co wielu pozwalają zażegnać uporczywe kłopoty z cerą .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*